Пам’ятки природи

Касова гора ( с. Бовшів)

Поблизу села Бовшів знаходиться комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення, природня перлина заходу України  – Касова гора. На заповідній території  росте понад 300 видів судинних рослин – це близько 10% усіх рослин України, багато з яких занесені до Червоної книги України. За словами вчених, тут збереглися деякі види рослин, які можна зустріти тільки в заповіднику Асканія-Нова та Стрілецькому степу Курської області.

Касова гора

Назва гори оповита легендами. Одна з них оповідає, що тут, в лабіринтах карстових печер, князь Данило Галицький зберігав золото та коштовності. Однак ближчою до істини вважається легенда, яка переповідає, що в таємному сховку в одному з підземних ходів тримав свою касу-скарбницю бовшівський боярин. Та одного дня вхід до печери несподівано обвалився – і скарби назавжди залишилися всередині гори. З тих пір люди нарекли гору Касовою.

Для більшої популяризації  екотуризму та кращого його розвитку, 29 листопада 2017 року в Галицькому національному природному парку відкрито новий еколого-освітній маршрут “Вздовж водосховища – на Касову Гору”.  Як повідомояє ГО «Еко – Галич»  ця нова еколого-освітня і туристична атракція дозволить місцевим мешканцям та гостям краю краще пізнати красу і багатство природи Опілля. Еколого-пізнавальний маршрут розпочинається поблизу автостоянки Бурштинської ТЕС, на березі водосховища , де в період міграцій та зимівлі скупчується значна кількість водоплавних птахів різних видів. Тут обладнано оглядовий майданчик з інформаційними стендами та лавочками для короткотермінового відпочинку. Туристи можуть скористатися оптичними приладами.

Наступна туристична зупинка – оглядова вишка, поблизу колонії сірих чапель у лісовому масиві парку.  Завершується подорож на вершині  Касової гори, де також  споруджено оглядовий майданчик і встановлено інформаційні стенди.

Замкова гора ( м. Галич)

Урочище «Галич Гора» або Замкова гора — опільський степовий резерват біля Галича (Галицький район, Івано-Франківська область). Розташоване на правому березі річки Дністер на кількох пагорбах . Лісове урочище «Галич Гора» входить до складу Галицького лісництва Галицького національного природного парку. На Замковій горі збереглись руїни Галицького замку — національної пам’ятки середини XIV ст., що нині входить до складу заповідника «Давній Галич». У 1932 – 34 роках проводилися  роботи з заліснення  Галицької гори. Висаджувались дерева: дуб червоний, ялина звичайна, акація біла, акація жовта, сосна Веймутова. Всього було обсаджено 18 га площі на Замковій горі, 17 га території при в’їзді до неї з м. Івано-Франківська. Та під час Другої світової війни частина цих дерев була знищена. Теперішній рослинний покрив території Старостинського замку сформований хаотично.

Вид на місто з оглядового майданчика Замкової гори

Королівка (м. Галич)

Навпроти Замкової гори знаходиться урочище Королівка.  Наймовірніше те, що назва цієї території «отримала королівський титул»  через Данила Галицького та його внука Юрія Львовича. Адже на Замковій горі була обладнана резиденція князя з династії Романа Мстиславовича.  Урочище покрите лісом.  В урочищі знаходиться пам’ятка археології – поселення Галич – І пізнього палеоліту (25 тис. років), її виявили в кар’єрі 1980 р. місцеві будівельники. Поблизу лісу «Королівка» знаходиться пам’ятка природи місцевого значення – водойма «Старе корито».  «Старе корито» – місце нересту цінних видів риб: щуки, лина, красноперки, плотця, коропа. В теперішньому лісі «Королівка» трошки вище на горбі знаходилось городище «Над Королівкою», про це свідчать системи укріплень.

Урочище Королівка